-- UDÁLOSTI --

Vocal Overdose a jeho hosté zpívajíce, tentokráte ve Zlíně

Vocal Overdose a jeho hosté zpívajíce, tentokráte ve Zlíně

22.11.2019 pátek (19:00-21:30)
Kavárna Továrna (Vavrečkova 7074, 13. budova, 760 05 Zlín)
Dle míry Vašeho hudebního zážitku

Drazí vokáluchtivci a barbershoppeři,

blíží se další hudební žně. Poté, co jsme loni štafetu v pořádání Galavečera českého barbershopu předali do Nového Jičína našim kolegům z NoTimers!, jsme se letos rozhodli rozlousknout další hudební a pořadatelský oříšek. Na další zlínský "půlročník" našeho putování krásami naší republiky jsme si přizvali hned dva hosty: výborné pražské zpěváky, vokálisty a barbershoppery aCámen a také nejen a capellový šestičlenný jazzový Bartet z Lomnice! Letos tedy povolíme barbershopové otěže a vystoupení namícháme i trošku toho vokálu s (občasným) doprovodem hudebního nástroje!

Můžete se tak těšit na jedinečnou směsici hudební energie!

Moc se na vás všechny těšíme!

Vaši kucí a jejich manažerka z Vocal Overdose

Galavečer českého barbershopu (volume II.)

Galavečer českého barbershopu (volume II.)

sobota 23.11.2019 (19:00-22:00)
Žerotínský Zámek Nový Jičín (741 01 Nový Jičín)
Dle míry Vašeho kulturního zážitku :-)

Druhý Galavečer českého barbershopu bude tentokrát hostit Žerotínský zámek v Novém Jičíně. Opětovně uvidíte jedinečné spojení barbershopáků, kteří se snaží nejenom koncertovat sami na sebe, ale i zavést hudební styl "barbershop" na českou hudební scénu. Oproti prvnímu ročníku, ve kterém došlo k prvnímu společnému koncertu kapel Vocal Overdose a No Timers, a vůbec prvnímu galavečeru barbershopu v historii ČR, uvidíte ve druhém vydání galavečeru opět Vocal Overdose a No Timers, avšak nyní se k těmto dvěma tělesům připojí i další barbershopové kvartety. Dá se říci, že druhý ročník aspiruje na představení české barbershopové scény veřejnosti v celé její šíři a kráse.

Rozhodně se máte na co těšit ! Barbershopová hudební scéna už je připravená, nablýskaná a chystá se Vám představit :-).

Ohlédnutí za začátkem sezóny 2019/2020

Ohlédnutí za začátkem sezóny 2019/2020... Milí barbershoppeři a vokáluchtivci,

Jak všichni víte, máme za sebou perné tři týdny, ve kterých jsme zvládli čtyři vystoupení: dva vlastní koncerty a dvě vystoupení v rámci pěveckých festivalů Jirkovský Písňovar a Žilina Voce Magna. Rádi bychom poděkovali všem divákům, kteří si nás přišli poslechnout, a kteří se naší hudbou bavili, a samozřejmě organizátorům obou festivalů za to, že jsme se mohli zúčastnit a prezentovat se.
Velké spoustě z vás se naše poprázdninová vystoupení moc líbila a s pozitivním ohlasem jsme se setkali i u poroty Písňovaru, která ocenila to, jak nám to spolu šlape a jak se neustále zlepšujeme. S velkým zaujetím jsme rovněž sledovali vystoupení jiných vokálních těles, která nám byla a jsou velkou inspirací. Porotci Písňovaru nám dali pár dalších tipů, kam naši muziku posunout dále a my si jejich rady bereme k srdci. Víme, že v našem projevu ještě jsou chybky a víme, že na nich musíme zapracovat. Předtím, než začneme, si ale vezmeme menší zasloužené volno.
Všechny uplynulé koncerty totiž byly spojené s intenzivní přípravou v období, kdy se lámalo léto s podzimem, což je pro zpěváky tradičně asi ten nejkrizovější čas, co se týče zdraví. Přes přátelskou a motivující atmosféru pak byla vystoupení přece jen i mírně stresovou záležitostí, u obou festivalů navíc spojenou se zdlouhavým a náročným cestováním. Proto abychom se mohli pohnout dál tím správným směrem, musíme nechat věci slehnout a věnovat se spíše teoretické a individuální přípravě. Na podzim nás čeká ještě hodně koncertů, další stále přibývají. Do toho chceme po delší době opět do studia a taky možná před kameru. A v procesu je rovněž založení vlastní české barbershopové organizace ve spolupráci s ostatními českými kvartety.
Chtěli bychom vám tedy tímto poděkovat za vaši neutuchající přízeň v začátku sezóny 2019/20. Těšíme se na vás již brzy - třeba 2. listopadu na koncertě v Bruntále.
... Barbershopu v Čechách, v Moravě, ve Slezsku a na Slovensku třikrát čtyřhlasně ZDAR!

REPORT Z JIRKOVSKÉHO PÍSŇOVARU 2019

REPORT Z JIRKOVSKÉHO PÍSŇOVARU 2019... Tímto považujeme akci Jirkovský Písňovar 2019 z pohledu Vocal Overdose za ukončenou. Přes mírné zdravotní komplikace, které nás již tradičně na přelomu září a října provází jsme svá vystoupení zvládli se ctí a k našemu překvapení se nám dostalo velmi kladného ohlasu jak z řad diváků, tak ze strany porotců, kteří i přes nesoutěžní pojetí letošního ročníku byli přítomní. Nemohli jsme si dopřát lepšího startu sezóny 2019/20! Chtěli bychom tímto z celého srdce poděkovat organizátorům v čele s manželi Hánovými. Úžasná práce.
... Moc jsme se také bavili vystoupeními ostatních těles, která jsme měli šanci shlédnout. Kromě skvělé hudby byla nabitá maximálně pozitivní energií, která vytvořila na Červeném Hrádku naprosto výjimečnou atmosféru. Letošní Písňovar je pro nás obrovskou motivací. Už teď se těšíme na další ročník! Děkujeme, že jsme se letos mohli zúčastnit! ????
... Také jsme si vyzkoušeli nová trička, která nám padnou jako ulitá (viz přiložené foto)
... Pro ty z Vás, kteří se chtějí podívat na naše vystoupení v rámci Jirkovského Písňovaru 2019 máme nasdílený kamerový záznam v sekci VIDEA (pozn. zpívat začínáme od 1h:32min:15sekund)

PANE KARLE GOTTE, MISTŘE, DĚKUJEME !!!

PANE KARLE GOTTE, MISTŘE, DĚKUJEME !!!... Ač jsme kapela s anglickým názvem a věnující se původně americkému stylu, působíme zatím výhradně v České republice. A protože je naše země malá, určitě se nevyhneme (a ani se nechceme vyhýbat) vlivům jejích nejvýraznějších interpretů. Tím největším pak rozhodně byl pan Karel Gott. Protože umělecky vyrůstal v době nelehké, spousta věcí se může lidem jevit jako nejednoznačná a zkreslená. My si myslíme, že to byl velmi čistý a upřímný člověk s křehkou uměleckou duší snažící se prostě o to nejlepší, co mohl ve svém životě dělat s ohledem na svůj obrovský talent: Bavit lidi hudbou.

Ovšem ani to, co si myslíme my, není důležité. Pravdou totiž zůstává, že svou hudbou a energií dokázal pan Karel Gott otevřít srdce a pohladit duši nejen posluchačům v naší zemi, ale i v zahraničí, a jeho tvorba zanechá v české historii určitě nesmazatelnou stopu. Je nám nesmírně líto, že nás včera navždy opustil. Čest jeho památce!

... Pane Karle Gotte, Mistře, děkujeme Vám. Vaše Vocal Overdose.

Plány na sezónu 2019

Plány na sezónu 2019Zdravíme Vás naši milí příznivci. Dovolíme si odhalit něco málo z našich plánů v sezóně 2019-2020.

Sezóna samozřejmě bude plná nejrůznějších koncertů, kde jen to půjde. Snažíme se řídit heslem, zpíváme všude tam, kde je nás potřeba.

Nadto však ale chystáme spolu s dalšími barbershopovými nadšenci také založení spolku (asociace), který se bude starat o zavedení barbershopu na hudební scénu, jeho rozšíření do základních uměleckých škol, gymnázií, zkrátka všude tam, kde o něj budou lidé stát.

Zkrátka se máte na co těšit :-).